مهربانی رنگ نمی‌بازد ، از ساخت سرپناه تا توزیع بسته معیشتی

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – آناهیتا رحیمی: می‌نویسم مهربانی، می‌خوانم ایثار؛ آن هم در روزهایی که باید بیشتر به فکر همدیگر بود و تا جایی که در توان داشت، بی منت بخشید. بچه که بودیم سخاوت را در بخشیدن آن چیزی که بیشتر از همه دوست داشتیم می‌دیدیم اما بزرگ‌تر که شدیم فهمیدیم، سخاوت دریایی است که باید دل به آن داد و بی منت بخشید تا ایثار، ماندگار شود.
این روزها که شیوع ویروس کرونا، جهان و حتی کشور ما را نیز به خود آغشته کرده است گروه‌های جهادی و حتی خیریه‌ها میدان را خالی نگذاشتند و برای رفع نیازهای هم‌نوع خود سخت در تلاش هستند؛ تلاشی که در نهایت خانواده‌ای را دور یک سفره جمع می‌کند و لبخندی بر روی لب می‌نشیند.
همه می‌دانیم در روزهایی که شیوع ویروس کرونا، تمام اصناف و مشاغل را به تعطیلی کشاند، قشرهای ضعیف جامعه نیز با مشکلات بسیاری مواجه شدند؛ ویروس کشنده‌ای که سفره اقشار ضعیف جامعه را نسبت به گذشته کوچک‌تر کرد، اما افرادی در جای‌جای این دیار هستند که تنها به فکر خود نیستند و با توکل بر خدا، برای رفع نیازهای هم‌نوعان خود، یا علی گفته و دست به دست هم می‌دهند؛ آنها می‌بخشند تا دنیا از مهربانی خالی نباشد.
خیریه و افراد خیر بسیاری وجود دارند که هر کدام در جبهه‌ای مشغول به فعالیت بودند و اکنون نیز با شیوع کووید ۱۹، در جبهه‌ای دیگر برای مقابله با این ویروس به میدان آمده‌اند.
از ساخت سرپناه تا توزیع بسته معیشتی
این بار نیز حکایتی از جنس ایثار و همدلی؛ از ساختن آجر به آجر یک سرپناه برای اقشار ضعیف جامعه و حال نیز، تهیه بسته‌های معیشتی در روزهای بحرانی کشور. یک مؤسسه خیریه که بعد از ساخت سرپناه گرم و ایمن برای خانوارها، اکنون نیز در راستای رفع نیازهای اساسی خانوارها، اقدام کرده است. اولین مؤسسه خیریه تخصصی که در زمینه تعمیرات، بهسازی مسکن اقشار نیازمند و کم درآمد جامعه، گام‌های مهمی را برداشته است.

 

اجاره، رهن، مرمت و ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار کم درآمد جامعه
مدیرعامل مؤسسه خیریه ابرار قائم تبریز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مؤسسه خیریه ابرار قائم، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده که حوزه فعالیت این مؤسسه شامل تعمیر، احداث، رهن و خرید مسکن برای مددجویان و اقشار کم درآمد جامعه است.
خلیل ساعی ادامه داد: از عمده‌ترین فعالیت این مؤسسه می‌توان به مرمت و رهن و اجاره واحدهای مسکونی برای اقشار ضعیف و کم درآمد اشاره کرد. با توجه به شیوع ویروس کرونا و همکاری خیرین با این مؤسسه، بسته‌های حمایتی برای مددجویان عضو این خیریه در نظر گرفته شد.

عضویت ۱۵۰۰ نفر در مؤسسه خیریه ابرار قائم تبریز
ساعی با توجه به وجود یک هزار و ۵۰۰ پرونده مددجو در مؤسسه خیریه ابرار قائم، به خبرنگار مهر گفت: اکنون وضعیت جامعه به گونه‌ای است که برخی از اقشار جامعه به حمایت نیاز دارند و ضرورت دارد تا تمام مردم با یکدیگر همدلی داشته باشند.

اهدای ۷۰۰ بسته معیشتی
وی با تأکید بر اهدای ۷۰۰ بسته معیشتی به خانوارهای نیازمند، اضافه کرد: در صورتی‌که خیران دوباره نسبت به تأمین منابع مالی اقدام کنند، بسته معیشتی برای ۸۰۰ نفر مددجوی دیگر، در دستور کار مؤسسه خیریه قرار خواهد گرفت، البته در تعیین نفرات، تلاش شده که بسته فعلی برای افرادی که بیشتر نیازمند هستند اهدا شود که ارزش ریالی هر بسته حدود ٢٣٠ هزار تومان استد و تلاش شده تا اقلام خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
مدیرعامل مؤسسه خیریه ابرار قائم تبریز گفت: رسانه‌ها همواره فرصت خوبی را فراهم می‌آورند تا از تمامی خیرانی که با این مؤسسه همکاری داشته و همچنین افرادی که به صورت داوطلبانه در بسته بندی این اقلام، در کنار ما حضور داشتند قدردانی مؤسسه خیریه را اعلام کنم.
ساعی متذکر شد: توصیه ائمه اطهار (ع) همیشه این بوده که همگان باید در تأمین نیازمندی‌های نیازمندان جامعه تلاش کنند و این مؤسسه با همکاری خیران تلاش دارد که به فرمایش ائمه اطهار (ع) پاسخ مثبت دهد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *